Napriek tomu, že ho nadovšetko milujete, tak iste vo vašom živote existujú okamihy, v ktorých si hovoríte, že je vaše dieťa na zabitie. Zozbierali sme 10 takýchto situácií, v ktorých vám deti vedia liezť poriadne na nervy.

Prečo, a prečo…

V istom veku vaše dieťa môže zvedavosťou prasknúť. "Prečo?" Tak znie slovo, ktoré vy teraz nenávidíte. Dieťa sa chce všetko dozvedieť a všetkému rozumieť a vedieť, prečo to nesmie alebo naopak musí robiť. Pre toto obdobie potrebujete veľa pokoja a trpezlivosti.

Počuješ ako kašlem?

Áno? Kde to dieťa k tomu strašnému kašľu prišlo? Nie, len simuluje. Kašeľ "predstierajú" deti radi. Vidíte, akí sú vaši najmenší chytrí? Chcú tak získať len všetku vašu pozornosť, lenže niekedy to už prestáva byť sranda.

Bojím sa všetkého

Väčšinou si dieťa pobyt na ihrisku užíva, lenže už pár dní sa všetkého bojí? Časom sa deti naučia poznávať riziká a nebezpečenstvá, či už z vlastnej skúsenosti alebo z pozorovania ostatných. Dajte mu najavo, že ste na ihrisku s ním, a že ho nenecháte spadnúť a uvidíte, že o chvíľku bude na ihrisku opäť bezstarostne vyčíňať.

Nie a nie a ešte raz nie

Vaše dieťa je vo fáze vzdoru. Nepočúvalo vás a o všetkom diskutuje? Ale to je pre každé dieťa prirodzené! Len testuje, kde už sú tie hranice. Buďte v pokoji, ale neustupujte jeho požiadavkám.

Ja chcem k oteckovi

Ešte včera to bol mamičkin miláčik, ale teraz neznesie ani váš pohľad? Jedného dňa chce dieťa, nech ho otecko prebalí, nakŕmi a okúpe... Byť s otcom je totiž tak napínavé. A dieťatko presne vie "Mamička tu pre mňa vždy bude tak ako tak!" Tak si užívajte pokoj, ktorý vám teraz vaše dieťa poskytuje, raz to prestane a zase bude chcieť robiť veci s mamičkou.