Čas je vzácny a nie je rozumné ním plytvať. Lenže keď spočítame všetky tie drobné činnosti, ktoré počas dňa musíme urobiť, zistíme, že nám čas doslova preteká medzi prstami. A rovnaké je to s peniazmi, kotúľajú sa preč euro za eurom a zrazu zistíme, že je sú preč stovky. Ale kto iný by potreboval viac času a peňazí než rodiny s deťmi? Poďme si povedať pár spôsobov, ako ušetriť oboje.

Robte jednoduché raňajky

Raňajky sú dôležité, pretože dodajú telu dostatok energie na celé dopoludnie, nemali by ste ich teda vynechávať vy ani vaše deti. Ale nikto nehovorí, že prípravou tohto pokrmu musíte stráviť hodiny. Naučte sa robiť koktaily a smoothies, dodajú telu veľkú dávku vitamínov a to sa v zimnom období rozhodne hodí. Aby zasýtili, pridávajte bio proteínový prášok a nejaké menšia semená, napríklad chie.

Varte si kávu doma

Kúpite si každé ráno cestou do práce dobrú kávu do kelímku? Pohárik stojí najmenej euro, to je najmenej 5 eur za týždeň. Investujte radšej do kvalitného termohrnčeka a pripravujte si kávu doma.

Pripravujte si večer oblečenie na druhý deň

Nič nie je po ráne viac stresujúceho, ako keď beháte po byte a márne hľadáte ten kúsok oblečenia, ktorý ste si vy, alebo vaša ratolesť chceli vziať. Nakoniec si uvedomíte, že ona hľadaná vec je v koši so špinavým prádlom. Niekedy to zájde až tak ďaleko, že prídete do práce neskoro, pretože ste museli čakať, než práčka so sušičkou odvedú svoju prácu? Ušetrite si čas a nervy tým, že si oblečenie na druhý deň pripravíte už večer.

Zbavte sa starého oblečenia

Možno skladujete všetko svoje aj detské oblečenie v domnení, že sa to raz bude hodiť? Ak ste to však neobliekli dlhšie ako pol roka, tak už to neoblečiete nikdy. Zbavte sa toho. Darujte na charitu, alebo ešte lepšie predajte do bazáru alebo cez internet. Zvlášť zachovalé detské oblečenie nie je tak ťažké predať, sú mamičky, ktoré nakupujú iba takto. Do rodinného rozpočtu vám pribudne nejaké to euro a hlavne ušetríte čas, keď už sa nebudete musieť tým starým oblečením prehrabávať.

Obmezte osobné stretnutia

Všimli ste si, ako často po vás niekto chce osobné stretnutie? Bankár, rôzni poradcovia, predajcovia... Lenže každá schôdzka vám zoberie pomerne veľa času, preto ich minimalizujte a uskutoční iba tie, ktoré sú naozaj nevyhnutné. Rovnako tak minimalizujte aj pracovné stretnutia. Je nevyhnutné dotyčného vidieť, alebo stačí poslať podklady emailom a podrobnosti doladiť po telefóne?