Rodičovstvo prináša do života každej ženy obrovské zmeny. Zrazu nemyslíte len na seba, ale aj na svoje dieťa a svoju rodinu. Schválne, nájdete sa v týchto zásadných zmenách aj vy?

Všade čakáte nebezpečie

Či pasívne fajčenie, škodlivé látky v detských fľašiach alebo bohvie čím kontaminované ruky cudzích ľudí, ktorí sa chcú vášho milého dieťatka dotknúť. Ste ako sliepka strážiaca svoje kuriatka, aby sa im niečo nestalo. Nebojte sa, to je úplne normálne. Časom prídete na to, že svoje deti nemusíte pred všetkými nástrahami až tak prehnane chrániť.

Hlavnú úlohu preberajú vaše deti

Zrazu nikto nechce vedieť, ako sa máte. Po tehotenstve, kedy sa deväť mesiacov všetko točilo okolo vás ako novopečená mamička si zrazu musíte zvyknúť na vedľajšiu úlohu ako podávačka fľaše, pomocníčka pri prebaľovaní a asistentka pri prezliekaní. Ale ruku na srdce, nie je to vôbec nič ťažkého.

Pokúsite sa odhaliť tajomstvo „perfektných matiek“

Vyzerá ako z titulky módneho časopisu, v jednej ruke uvoľnene drží bezkofeínovú kávu s polotučným sójovým mliekom a tou druhou tlačí ten najdokonalejší kočík, v ktorom leží dieťa, ktoré nikdy neplače. Existuje vôbec "perfektná matka" alebo je to len prelud? Uvoľnite sa a riaďte sa inštinktmi, tie vám napovedia, čo je pre vaše dieťa najlepšie.

Rada uvítate pomoc ďalších ľudí

Aj keď ste samostatná a málokedy prosíte ostatných o pomoc, s dieťaťom uvítate akúkoľvek pomoc. Získate tak čas a ušetríte si námahu. A tých ostatných poteší, že vám mohli pomôcť. Ak aj nie hneď, časom o ňu určite požiadate.