Každý rodič svoje dieťa miluje, ale niekedy sú okamihy, kedy svojich miláčikov tak trochu nezvládame. Ich správanie nás unavuje alebo vytáča. A inokedy je nám strašne ľúto, keď im zlomíme srdce niečím, čo sa nám zdá ako maličkosť. Poďte sa s nami pozrieť na 15 desivých okamihov každého rodiča.

Choroba

Vážna choroba, kedy sa rodičia musia o svoje dieťa strachovať, je naozaj hrozná. Potom si prajeme, aby sa rýchlo uzdravilo a sme ochotní mu odpustiť aj jeho protivné správanie. Z tohto pohľadu je lepšie, keď je len nachladnuté. Ale ak je doma už tri týždne, pretože kvôli nádche nemôže do škôlky, brnká nám na nervy tiež.

Uteká to

Vaše deti rastú rýchlejšie, než ste si kedy vôbec pomysleli, že je to možné. Veď je to len nedávno, kedy ste ho vozili v kočíku, a ono už pôjde do školy? 

Lúčenie

Keď niekam idete vy, občas to vyzerá, ako by ste dieťa opúšťali navždy. Koľko sĺz je preliatych. A niekedy sa zase vaša milovaná ratolesť ráno otočí vo dverách škôlky a ide si hrať s kamarátmi. Ani nepovie ahoj, nieto aby vám dalo pusu. 

Veľké sklamanie

Sľúbite deťom niečo dobré. A potom idete okolo cukrárne, kde majú tú najlepšiu zmrzlinu na svete. Lenže vy zistíte, že nemáte žiadne peniaze, len platobnú kartu... A to deťom proste nevysvetlíte.

Záchvat hnevu

Uviazli ste v zápche a pochopiteľne vás to štve. A štve to aj vášho potomka, takže si vyberie práve túto chvíľu, aby vám predviedol pekne hlasný záchvat hnevu. Ak máte chuť vystúpiť a jednoducho utiecť, niet sa čo čudovať.

Prítomnosť škriatkov v domácnosti

Ako je možné, že váš potomok neustále niekde stráca ponožky alebo dokonca topánky? A čo má človek robiť s tým nepárnym kúskom?

Neustále fľaky

Keď idete do práce, snažíte sa vyzerať elegantne. Zvlášť potom, keď vás čaká dôležitá porada. A potom, uprostred vašej prezentácie, si všimnete, že máte na oblečení nejaký fľak. Áno, to vás ráno pred odchodom opľul, alebo rovno ovrackal váš potomok. Úžasné!

Strata cumlíka

Keď práve potrebujete, aby bábätko bolo pokojné a potichu alebo keď idete na celý deň z domu, dieťa stratí cumlík. Samozrejme ste práve dnes nevzali náhradný, hoci ich doma máte aspon desať. Je až neuveriteľné, ako je ten malý kúsok silikónu dôležitý.