Šťastnú rodinu by si prial azda každý rodič. Čo všetko preto musíte urobiť? Popravde nemusíte sa snažiť všetko zariadiť, dodržať, splniť a dokonca ani byť dokonalým rodičom. Na to, aby bola vaša rodina a deti šťastné potrebujete len 3 minúty. Vyskúšate to? Mali by ste, skutočne to funguje!

Pravidlo šťastnej rodiny

Možno sa dlhodobo usilujete o to, aby všetko vo vašej rodine fungovalo, nič nechýbalo, aby ste sa nehádali s partnerom, deti vás poslúchali a všetko bolo tak, ako má. Táto predstava je však vo väčšine len predstavou a všetci dobre vieme, že takto to väčšinou nefunguje. No, čo ak stačí zmeniť len jednu vec? A dokonca vám na ňu postačí menej ako 5 minút? Už len preto stojí za vyskúšanie.

Bežným veciam, ako napríklad práci, príprave večere či upratovaniu venujeme podstatne viac času, pretože chceme, aby bolo všetko “dokonalé” a od toho čakáme, že všetci budú šťastní. Nuž, možno čiastočne, ale z dlhodobého hľadiska sa na to rozhodne netreba spoliehať. Podľa odborníkov je totiž prospešnejšie čas venovať aj rodine a to dokonca len 3 minúty denne. Práve tie môžu byť receptom na šťastnú rodinu.

Zázračné tri minúty

Čo teda toto 3-minútové pravidlo šťastnej rodiny v podstate znamená? Psychologička Nataliya Sirotich to vysvetľuje takto: “Toto pravidlo hovorí, že sa musíte každý deň počas troch minút správať k dieťaťu tak, ako keby ste sa dlhšiu dobu nevideli. Keď to budete dodržiavať, nestratíte dôveru a blízkosť svojho potomka ani vtedy, keď sa dostane do citlivého tínedžerského veku.”