Aj počas tehotenstva sa chcete páčiť. Kde však nakupovať, aby odevy spĺňali vaše estetické požiadavky, kopírovali módne trendy a zároveň vytvárali pohodlie pre rastúce bruško? Zistili sme pre vás, na čo si dať pri nakupovaní pozor, kde si vyberať vhodné kúsky a najmä, prečo nemíňať zbytočne veľa, keď tehoten­stvo utečie tak strašne rýchlo.

Na začiatok

V prvom trimestri sa vás obmena šatníka asi nebude priveľmi týkať. Väčšina mamičiek sa vojde do svojho „predtehuľkovského“ oblečenia, ktoré maximálne povolia v páse. Začnete nosiť skôr voľnejšie košele, ktoré skryjú mierne sa zväčšujúce bruško. I keď máte chuť ihneď vyraziť do tehotenského obchodu a míňať za novinky, vyčkajte, až bude podobná investícia naozaj potrebná. Pomaly sa obzerajte nielen po detských handričkách, ktoré budete kupovať do výbavičky, ale i po tom, čo pristane vám.

Dbajte nielen na trendy a štýl, ale aj na nositeľnosť modelov v období, keď vám asi nebude dvakrát dobre. Budete sa viac potiť, vďaka hormónom sa u vás bude striedať nával horúčavy s návalom chladu, takže sa musíte pripraviť i na to, že sa budete zobliekať a obliekať stále dokola.