Nezáleží na tom, či sme na dieťatko dlho čakali, alebo sa nám podarilo prísť do iného stavu takmer hneď, všetky mu už od jeho narodenia chceme dať to najlepšie. A to vrátane starostlivosti o jeho jemnú pokožku. Je však viac vždy dobre? 

Vedeli ste, že koža novorodencov päťkrát tenšia než pokožka dospelých? Jej jemnosť a zatiaľ ešte nedostatočne vyvinutá vlastná obranyschopnosť ju robia veľmi citlivou voči všetkému, s čím príde do kontaktu. A keď sa jej niečo nepáči, môže reagovať začervenaním, ekzémom alebo dehydratáciou. Uľaviť jej môžete správnou opaterou a vďaka čisto prírodným produktom. Maminkami najodporúčanejšia detská značka Weleda vyvinula v spolupráci s pôrodnými asistentkami nechtíkový detský rad, v ktorom nájdete všetky nevyhnutné produkty, s ktorými sa vyvarujete omylom. A o ktoré najčastejšie chyby vlastne ide?

Volíme priveľa ošetrujúcich produktov

V dobrej viere plníme nákupné košíky celým arzenálom kozmetických výrobkov, ktoré sľubujú, že budú naše dieťatko rozmaznávať od hlavy až po päty. Pokožke malého bábätka však priveľa látok, predovšetkým chemického pôvodu, nepristane. A to najmä v prvých mesiacoch. Na jeho kožu nemusíte aplikovať najrôznejšie krémy, bohato vám postačí neparfumovaný olejček, ktorým pokožku upokojíte, hydratujete a dodáte jej potrebné živiny. Nechtíkový dojčenský olej od Weledy je vhodný ako na bežnú starostlivosť (ideálne po kúpeli), tak i na šetrné čistenie v oblasti plienok či na jemnú masáž dojčiat. 

Kúpeme veľmi často

S myšlienkou, že čistota najmä u malých bábätiek je veľmi dôležitá, kúpeme novorodenca až príliš často. Pritom spočiatku jeden kúpeľ za týždeň bohato stačí, zvyšné dni postačí jeho pokožku otrieť navlhčeným flanelom alebo textilnou plienkou. Voda by mala mať príjemnú teplotu 37 °C a môžete do nej pridať výživný neparfumovaný olejček – napríklad zmes sezamového a mandľového oleja v Nechtíkovom dojčenskom kúpeli Weleda, ktorý detskú kožu zvláčni. 

       

Používame dráždivé krémy na zapareniny

Zapareniny v oblasti plienok nie sú u malých bábätiek nič zvláštne. Pretože je ich pokožka bolestivo podráždená, vyhýbajte sa parfumovaným krémom a konzervačným látkam. Spoľahlivú úľavu jej poskytne Nechtíkový dojčenský krém na zapareniny Weleda, a to vďaka svojim hojivým a antibakteriálnym účinkom, lanolínu a oxidu zinočnatému. Plienku potom meňte každé dve hodiny a tiež niekoľkokrát za noc. 

Nevenujeme dostatok pozornosti starostlivosti o zúbky

Keď deti podrastú a začnú im rásť prvé zuby, môžeme zaváhať, kedy sa o ne začať starať. Verte, že tým najlepším časom je chvíľa hneď, ako sa vykľuje prvý zúbok. Dôležité je tiež vypestovať v deťoch kladný vzťah k pravidelnému čisteniu, preto sa z tejto povinnosti snažte vytvoriť príjemný a chutný rituál. Detský zubný gél Weleda vonia po fenikle a mäte a neobsahuje nič také, čo by dieťatku mohlo v prípade prehltnutia uškodiť. V nechtíkovom rade Weleda nájdete i ďalšie ošetrujúce produkty. Objavte ich na www.weleda.sk.

        

 

Zdroj a foto: PR článok