Dočkali sme sa. Dlho očakávaný, prvý letný mesiac je tu. Máte aj vy dieťatko narodené začiatkom leta? Aké výhody majú oproti ostatným?

Sú optimisti

Deti narodené v mesiacoch slnka a teplého počasia v sebe prirodzene nesú vlnu dobrej nálady a energie. Aj preto deti narodené v júni vynikajú optimizmom a len zriedka u nich postrehnete zlú náladu. Narodiť sa v krásny letný mesiac má teda aj takýto vplyv.

Sú väčšie

Tušili ste, že deti, ktoré sa rodia v letných mesiacoch a predovšekým v jeho zaćiatkoch, teda v júni, majú spravidla vyššiu pôrodnú hmotnosť ako deti narodené v iných ročných obdobiach? Hoci doposiaľ nie je jasné, prečo tomu tak je, vedci sa domnievajú, že môže ísť výrazný obsah vitamínu D v tele, ako aj vápnika či fosforu, čím deti narodené v lete majú prirodzene ťažšie kosti.

Samotný fakt, že júnové deti sa rodia s vyššou hmostnosťou bol pozorovaný v Cambridgi na takmer polmilióne tehotných žien. Ukázalo sa, že bábätká narodené v letných mesiacoch dosahovali vyššiu pôrodnú hmotnosť ako deti narodené v iných mesiacoch. Jůnové deti sú však nielen väčšie a silnejšie, ale aj celkovo aktívnejšie a výraznejšie sa potom presadzujú v športe. Zdravie dieťaťa je v tomto období najmenej ohrozené, pretože napríklad vírusy sú v tomto období značne eliminované.