Posledný jarný mesiac, máj, sa už niekoľko dní ukazuje v plnej svojej kráse. Máte dieťatko narodené práve v tomto krásnom jarnom mesiaci? Ak áno, mali by ste vedieť o niekoľkých veciach, ktoré charakterizujú májové deti.

Sú šťastné a optimistické

Jar prirodzene symbolizuje nový začiatok, ktorý je pochopiteľne spojený s radosťou. Azda možno aj preto sú deti narodené už v plnom rozkvete jari predovšetkým usmievavé a šťastné. Narodili sa totiž v mesiaci lásky a šťastia.

Že je to naozaj tak, potvrdil aj nedávny výskum, ktorý sa konal v Anglicku. Britský psychológ Richard Wiseman z University of Hertfordshire skúmal 40 000 záujemcov, ktorí mali vyhodnotiť mieru svojho šťastia. Ukázalo sa, že práve tí, ktorí sa narodili v máji boli najšťastnejší. Všeobecne sa však predpokladá, že deti, ktoré sa narodia v teplejších mesiacoch sú o niečo viac optimickejšie ako tie, ktoré sa narodia v zime.

Sú nočné sovy

Koncom jari sa noci skracujú a dni predlžujú, preto je zrejme prirodzené, že aj deti narodené v máji nebudú patriť k spachtošom. Práve naopak, sú to jasné nočné sovy. Štúdia v časopise Sleep potvrdila, že deti, ktoré sa narodili na jar a v lete, nemajú potrebu spánku v skorýchf večerných hodinách. Môže to byť podmienené aj hormónom melatonínom, ktorý navodzuje spánok. Toho majú deti narodené v máji menej ako napríklad deti narodené v decembri. Či je to však ten pravý dôvod, prečo sa považujú za nočné sovy, je stále predmetom štúdií.