Malí neposedníci najviac zo všetkého nenávidia rána všedných dní. Napodiv rovnako ako mamičky. Deti preto, že musia vstávať, mamičky pre naháňačku, ktorá k nim neodmysliteľne patrí. Nemohlo by to však byť aj trochu inak? K zmene vám pomôže týchto zopár jednoduchých trikov.

Raňajky nemusíte chystať na poslednú chvíľu

Podľa prieskumu väčšina mamičiek aj tak podľahne a ráno ponúka deťom sladené cereálie, a tie sa cez noc nepokazia. Prečo by ste si teda nemohli stôl na raňajky pripraviť večer a ráno mať o pár minút viac sama pre seba? Potom už stačí len vybrať z chladničky mlieko a uvariť kakao, čaj alebo iný nápoj, ktorý vaše ratolesti ráno akceptujú. A ak viete, že vašim deťom trvá raňajkovanie o čosi dlhšie, tak ich nezabudnite zobudiť trocha skôr.

Desiatová story

Keď budete ráno zisťovať, aká dobrota by urobila radosť vašej ratolesti, stratíte drahocenné minúty bez akéhokoľvek hlbšieho zmyslu. Dieťa ráno nie je schopné komunikovať, uvažovať a hlavne spolupracovať. Takže si desiate pripravujte večer pred spaním a nechajte si ich pokojne zmraziť. Keď ich ráno okolo šiestej vyberiete z mrazničky, budú v správnom desiatovom čase svieže a nepokazené. Hlavne nedávajte namiesto desiatového boxu dieťaťu euro, aby si samo kúpilo niečo v automate alebo v samoobsluhe na rohu. Tak mu prísun energie, ktorú pre prácu mozgu potrebuje, rozhodne nedodáte. Zeleninu ani syr si totiž nekúpi a môžete si byť stopercentne istá, že za vaše peniaze si kúpi super žuvačku s praskajúcimi guľôčkami alebo inú cukrovinku.

Predovšetkým samostatne

Niektoré mamičky majú tendenciu deťom ráno pomáhať s obliekaním, pretože je to predsa len rýchlejšie. Iba na prvý pohľad! Na ten druhý zistíte, že si pod sebou pílite konár, ktorý by vám mal časom perfektne pomáhať. Pokiaľ spočiatku investujete do trojročného dieťaťa svoj čas a naučíte ho, ako sa obliekať, časom zvládne základné kusy šatníka samo a vy budete mať pokoj na prácu, ktorá nepočká. Vedomie, že máte samostatného potomka, vám iste pomôže, navyše budete môcť malého šikovníčka hneď zaránky pochváliť, čo jeho sebavedomiu rozhodne prospeje. Nikdy však na ratolesť, ktorá sa oblieka svojím tempom, nekričte, ani nad ňou nestojte a nepoklepkávajte významne na ciferník hodiniek. Vaše zlatíčko bude rýchlejšie oblečené, keď nad ním nebudete stáť ako hroziaca výčitka.