Prázdniny sú obdobie, ktorých sa vaše deti isto nemôžu dočkať. Pre vás je to však aj množstvo času, ktorý je potrebné deťom vyplniť rôznymi aktivitami. Je to čas na oddych a rozptýlenie, no zároveň je to aj príležitosť stimulovať vašich potomkov a stavať na vedomostiach, ktoré nazbierali počas školského roka. Ako si toto vytúžené voľno spríjemniť? Prinášame vám 5 tipov od Katalin Deák, učiteľky a metodologičky výučby spôsobom Helen Doron.

Zaspievajte si

Ak ste ešte neobjavili spievanie, neotáľajte. Spievanie je skvelou cestou osvojiť si akýkoľvek jazyk prirodzenou formou. Deti sa nemusia prvoplánovo koncentrovať na gramatiku či syntax, a predsa sa učia po anglicky! Zo začiatku si stačí zvoliť jednoduché texty a melódiu. S každou ďalšou skladbou si rozširujú slovnú zásobu.

Čítajte si

Predstavte si dieťa, ktoré sa učí čítať. Krok za krokom a vlastným tempom. Presne takto funguje interaktívna aplikácia Helen Doron Read pre deti vo veku 5-9 rokov. Interaktívne postavičky udržiavajú pozornosť a malí čitatelia si užívajú príbehy. Deti počujú správnu výslovnosť, vidia korektné hláskovanie a môžu si dokola opakovať výrazy podľa potreby a ľubovôle. Niet ľahšieho spôsobu, ako sa naučiť nové slovíčka, čo podporuje ich sebaistotu a motiváciu.