Robenie detí je zábava, ale dieťa v skutočnosti všetko zmení. Ten malý rozkošný poklad je váš navždy a prinesie vám do života veľa zmien a zodpovednosti. Ste na to pripravení? Než sa s partnerom rozhodnete mať dieťa, toto by ste mali vedieť.

Starostlivosť o dieťa

Deti sú úžasné, ale vyžadujú plánovanie. Musíte prediskutovať, ako sa budete o dieťa starať, čo všetko ste ochotní obetovať - ​​neostane vám žiadny voľný čas na vaše doterajšie koníčky, a ak sa predsa len nájde voľná chvíľka, radšej ju venujete spánku alebo upratovaniu domácnosti. Ale pretože len ťažko stihnete všetko, je potrebné prediskutovať, kto bude upratovať, prať, žehliť venčiť psa a umývať riad, pretože inak sa vám všetko zosype na hlavu. Podľa odborníkov majú páry, ktoré na všetko myslia dopredu, omnoho vyššiu šancu "na prežitie."

Jednota vo výchove

Boli by ste radi prísnymi rodičmi, ktorí svojho potomka tlačia k úspechu za každú cenu? Alebo budete pre deti partnermi, za ktorými môžu prísť s každým problémom? Nikto vám nemá právo hovoriť do výchovy, ale mali by ste v tom mať aspoň rámcovo jasno skôr, ako sa narodí. Musíte totiž byť s partnerom zajedno, inak sa budete hádať kvôli každej výchovnej maličkosti.

Chcete dieťa obidvaja?

Dieťa nie je ten druh rozhodnutia, kedy sa jeden môže do situácie nechať vmanipulovať. Nútenie na dieťatko bude pravdepodobne silnejšie u žien, ale muži si musia aspoň vedieť predstaviť, čo všetko sa v ich živote zmení a byť s tým zmierení. V rodičovstve by mali byť zapojení obaja rovnako, a preto je jasné, že by s tým obaja mali súhlasiť.