Každá žena túži po tom, aby jej milovaný partner bol pre deti tým najlepším otcom. Aký je však ten správny a dobrý otec? Prečítajte si nasledujúce charakteristiky, vďaka ktorým zistíte, či je aj ten váš partner dobrým otcom pre vaše deti.

Rozpráva sa s deťmi

Komunikácia je základ všetkého a rovnako aj vzťahu s deťmi. Dobrý otec to ale dobre vie, a preto s deťmi komunikuje často a zaujíma sa o ne. Pýta sa čo cez deň zažili, čo sa im podarilo a čo nie, a hlavne podporuje ich. Hoci otec by mal byť pre deti aj autoritou, je dôležité, aby im ukázal aj svoju citlivú stránku, načúval im a vedel sa s nimi porozprávať naozaj o všetkom. Takéhoto otca aj deti považujú za toho najlepšieho.

Trávi s deťmi voľný čas

Oteckovia vo všeobecnosti nemajú zväčša veľa voľného času, keďže ich hlavnou “úlohou” je zabezpečiť rodinu materiálne. To však neznamená, že by na úkor toho mal čas s deťmi zanedbávať, práve naopak. Znakom dobrého otca je aj to, že sa so svojimi potomkami snaží tráviť čo najviac voľného času a jednoducho sa im venuje koľko môže. Je jedno či je unavený alebo nie, predsa si nájde čas na to, aby svojho syna naučil jazdiť na bicykli bez pomocných koliesok, či prijal pozvanie na čajový večierok svojej dcérky. Skvelý otec sa totiž nevyhovára a na deti si vždy nájde čas.

Deti nerozmaznáva

Pravdupovediac, oteckovia deti rozmaznávajú omnoho častejšie ako mamičky. A to môže byť aj preto, že s nimi netrávia až toľko času, ktorý sa potom snažia nahradiť darčekmi. No to je nielen nesprávne, ale z hľadiska výchovy absolútne nevhodné. Ak dieťa totiž vždy dostane čo chce, ba ešte viac, nenápadne ho tým učíte, že na to, aby si niečo zaslúžilo nemusí robiť v podstate nič. A presne to dobrý otec nerobí. Práve naopak, deti učí, že všetko si treba zaslúžiť.