Tehotenstvo je nádherné obdobie, avšak prináša aj viacero nepríjemnosti. Čo by ste teda povedali nato, aby ste si ho sprijemnili čo najviac? Aj preto vám prinášame týchto 5 praktických tipov.

Doprajte si správnu stravu

Väčšina žiens i uvedomuje, že k tehotenstvu patrí zdravá strava, ktorá má zasadný vplyv na vývin plodu. Pridajte sa k ním a postavte svoj jedálniček na zdravých jedlách s dostatkom ovocia a zeleniny. Doprajte si napríklad špenát, ktorý je skvelým zdrojom tak potrebného železa, alebo listovú zeleninu.

Vezmite na pomoc prírodu

Od 35. týždňa tehotenstva môžete popíjať čaj z listov ostružiny maliny. Skúste zmes malín, ostružín a jahody (2 lyžičky maliníka a ostatné po lyžičke). Päť lyžičiek zmesi vystačí na liter nápoja, to je odporúčaná denná dávka. Čaj má vplyv na činnosť hladkého svalstva v malej panve a zrýchľuje priebeh pôrodu.

Pitný režim

Áno, prijať dostatok tekutín je v tehotenstve obzvlášť dôležité, avšak čo s častým močením, ktoré vás núti vstávať z postele? Upravte svoj pitný režim tak, že väčšiu časť vody prijmete v dopoludňajších hodinách. Pred spaním tiež nekonzumujte potraviny a ovocie s vysokým obsahom vody, kde patrí napríklad melón.