Ešte nedávno sa hovorilo, aby tehotné nejedli potraviny, ktoré môžu vyvolať alergiu Lenže dnes je to naopak. Podľa štúdie uverejnenej vo Food Research International, ženy, ktoré jedli v tehotenstve napríklad arašidy, významne znižujú riziko, že sa u ich dieťaťa v neskoršej dobe rozvinie alergia na tento druh orechov. A aké ďalšie mýty okolo výživy v gravidite sú prekonané? 

Štipľavé jedlá nie sú vhodné

Toto tvrdenie je len čiastočný mýtus. Platí to až pre poslednú tretinu tehotenstva, kedy môžu ostro korenené jedlá spôsobovať hnačku. Pri dojčení zase môžu spôsobiť zmenu chuti mlieka a dieťa môže prsník odmietať.

Na listeriózu môžete ochorieť len z plesňových syrov

Ochorenie listerióza môže vzniknúť po konzumácii kontaminovaných potravín, ako napríklad potraviny živočíšneho a rastlinného pôvodu - napríklad syry s plesňou na povrchu a vo vnútri cesta, prírodne zrejúce syry, tepelne nespracované alebo nedostatočne spracované mäso a mäsové výrobky. Avšak nie je to pravda, listerióza sa prenáša aj zo zle umytej zeleniny a lahôdkových či nepasterizovaných potravín.

Nejedzte krevety a ďalšie morské plody

Predtým sa argumentovalo tým, že sa ich konzumáciou zvyšuje riziko vzniku alergie u dieťaťa, ale nič také sa dosiaľ nedokázalo. Aj túto pochúťku by ste si však v tehotenstve mali dopriať s mierou.