Počas tehotenstva bežne bojujeme s oslabenou imunitou. A ak vonku zúri tuhá zima, o to viac platí, že je dobré myslieť na prevenciu. Najlepšou cestou je pridať priamo do jedálneho lístka nastávajúcej mamičky potraviny posilňujúce obranyschopnosť tela. Poďme sa pozrieť na 5 potravín, ktoré dokážu posilniť vašu imunitu.

Chlorela

Chlorela je jednobunková zelená mikroriasa, ktorá skvelo podporuje obranyschopnosť organizmu, preventívne pôsobí aj proti rakovine a veľký úžitok z nej majú tehotné a dojčiace ženy. Z tela plodu a mamičky totiž odvádza nahonobené toxíny z vonkajšieho prostredia. Významným plusom chlorely je, že dokáže nahradiť niekoľko vitamínov a minerálov. Podobné účinky má aj ďalšia zelená potravina – mladý jačmeň. Chlorelu a zelený jačmeň môžete rozmixovať so šalátovou uhorkou, avokádom a trochou petržlenovej vňate. Získate kokteil, ktorý vás dobije energiou.

Batáty

V tehotenstve sa o pokožku treba starať dvojnásobne. Ak teda chcete, aby vaša koža ostala silná a zdravá, potrebujete jej dodať vitamín A. Jedným zo zdravých spôsobov, ako tento vitamín získať, je dodať do jedálneho lístka potraviny obsahujúce betakarotén (napríklad sladké zemiaky, mrkvu alebo tekvicu). Aby bolo využitých čo najviac živín, je dobré jesť sladké zemiaky aj so šupkou. Ideálne je varenie v pare.

Echinacea

V období nachladnutia a chrípok echinaceové kvapky odporúčajú i odborníci, pretože skvele zvyšujú obranyschopnosť, posilňujú imunitu a pôsobia preventívne. V tehotenstve sa však tinktúry všeobecne príliš neodporúčajú, preto bude lepšie echinaceu dodať telu v podobe čaju alebo sirupu. Na echinaceu však dajte pozor. Nemala by sa užívať spoločne s kofeínom. Táto kombinácia totiž môže spôsobiť nervozitu, bolesť hlavy a búšenie srdca.