Aká je to dobrá mama?  Je to taká, ktorá na deti nikdy nekričí, všetko im dovolí a je 24 hodín denne usmiata? Rozhodne nám dáte za pravdu, že takto to v realite vôbec nefunguje. Ide totiž o jeden z najrozšírenejších mýtov, ktoré o materstve kolujú. Byť dobrou mamou znamená niečo úplne iné. Ktoré zásady by ste pre to mali poznať?

Byť oporou

Byť dobrou mamou znamená byť v prvom rade pre dieťa oporou. Podporovať svoje deti vo všetkom je pre rodičov častokrát náročné. Málokedy totiž deti nasledujú sny rodičov, a preto môžete mať občas tendenciu vnucovať im vaše predstavy o ich živote. To by ste však nemali. Naopak, pokiaľ chcete nosiť titul “najlepšia mama”, naučte sa svoje deti podporovať, v tom, čo ich baví a napĺňa. Nediktujte im ich život, ale nechajte ich rozvíjať sa. A hlavne zakaždým preukážte podporu a vieru v nich.

Vytvoriť domov

Maminky sú tie, ktoré sú srdcom rodiny a tie, ktoré vytvárajú harmóniu a teplo domova. Pre deti sú aj vďaka tomu stelesnením pohody, lásky, starostlivosti a bezpečia. Mamy, ktoré sú aj napriek prebdeným nociam, neumytým vlasom a minime času na seba stále usmievavé, dobre naladené a láskavé sú tými najlepšími a ich náruč pre deti predstavuje ten najláskavejší prístav.