Hoci sa to nezdá, pre niektoré mamičky môže byť obdobie materskej nie radosťou, ale utrpením. Ako ho zvládnuť a neprísť pritom o rozum? Skúste naše jednoduché, ale účinné rady na túto problematiku.

Výmena stráží

Ak vás materská dovolenka neuspokojuje, na tú rodičovskú pošlite partnera. Najnovšia legislatíva už dokonca nerozlišuje v prípade materskej medzi pohlavím a preto by prípadný otecko na materskej nemusel byť znevýhodnený ani finančne.

Skúste si písať denník

Každý deň si zapíšte, čo nového ste s drobcom zažila, čo nového sa naučil, čo ste sa vďaka nemu naučila vy. Program s dieťaťom tak získa ďalší rozmer a vy možno dáte dokopy zbierku zaujímavých poviedok. A pomôžete tak nielen sebe, ale aj ostatným nespokojným matkám.

Zájdite do bývalej práce

Vydajte sa zistiť, čím si lámu hlavu vaše kolegyne. Aj to je spôsob, ako si vyvetrať mozog, načerpať inšpiráciu alebo sa utvrdiť v tom, že nikde to nie je ideálne, a s potešením sa vrátiť domov, k svojmu drobčekovi, ktorý na vás čaká a potrebuje vás. Pomôže vám to uistiť sa v tom, čo je v tej chvíli naozaj dôležité a čo pokojne môžete oželieť.