Často nám užívanie si nášho tehotenstva kazí pravidelná nevoľnosť, ktorá nás núti behať na toaletu viac, ako je zdravé. Spôsobuje ju viacero faktorov, no my sa namiesto skúmania jej príčin pozrieme spoločne nato, ako jej čo najlepšie predísť.

Zázvor

Toto obľúbené korenie je skvelým prostriedkom proti žalúdočným nevoľnostiam. Dokáže prehriať organizmus a naštartovať funkciu obličiek. Má antibakteriálne a protizápalové účinky. Zmierňuje príznaky chorôb ako chrípka a nádcha, no dokonca je aj pomocníkom pri potlačení rakoviny. Okrem zázvorového čaju nájdete na trhu z neho vyrobené aj bio bonbóny a žuvačky.

Sucháre

Na raňajky si vyskúšajte dať klasickú sušienku alebo diétny suchár. Skúste si ich zopár položiť pred spaním na nočný stolík, aby ste ich hneď ráno mali po ruke. Takto stihnete zabrániť rannej nevoľnosti, aby vás prekvapila skôr, ako sa dostanete k jedlu. Dôležité je totiž nevstávať nalačno a nepodceňovať raňajky.  

Medikamenty

Pocit zvracania spoľahlivo utlmí napríklad Torecan. Tabletku, alebo čapík môžete použiť jeden až trikrát denne. Účinok sa zväčša dostaví po polhodine a trvá asi štyri hodiny. V období tehotenstva však nezabúdajte ani na kyselinu listovú. Užívať sa ju dokonca odporúča aj ženám, ktoré sa len chystajú otehotnieť. Je totiž prevenciou proti vážnym vývojovým poruchám. Dokladá to aj holandský výskum, ktorý tvrdí, že ženy užívajúce minimálne 400 mikrogramov kyseliny listovej, majú až dvadsaťkrát nižšiu pravdepodobnosť, že porodia dieťa so srdcovou poruchou.