Vedieť sa obetovať

Obeta je azda najpríznačnejšou vlastnosťou všetkých maminiek. Mamy sa pre svoje deti prvýkrát obetujú už pri samotnom tehotenstve, kedy poskytnú svoje telo na nový život. A od toho okamihu sa obetovávať už ani neprestanú. Tie najlepšie mamy rozhodne nie. Tie rady a dokonca s láskou obetujú svoje telo, spánok, čas na seba, krásu, ale aj voľný čas. A to všetko len preto, aby bolo ich dieťatko šťastné  - toto sú tie najlepšie mamy v pravom slova zmysle.

Milovať dieťa viac ako seba

Hovorí sa, že žena pochopí význam nekonečnej lásky, až keď sa stane mamou. A hoci to znie ako fráza, je v tom veľký kus pravdy. Mnohé maminky nám totiž dajú za pravdu, že nič krajšie a zázračnejšie ako priviesť na svet dieťa neexistuje. A hoci to má aj mnoho tienistých, ba až bolestivých stránok, stojí to za to. V tom okamihu sa totiž do toho stvorenia zamilujete natoľko, že vám ani nenapadne, aby ste ho niekedy prestali milovať. Tie najlepšie maminky to to dobre vedia a svoje deti milujú nadovšetko od prvého okamihu - a po celý život!

Našli ste sa v týchto charakteristickách aj vy? Ako sa ukazuje byť dobrou mamou neznamená nekričať na deti a všetko im dovoliť. Ide o omnoho viac. Ak teda spĺňate aspoň niektoré z týchto vecí, verte, že pre svoje dieťa ste tou najlepšou mamou na svete!

Foto: Shutterstock