Máte dieťa narodené v októbri? Okrem toho, že pri starostlivosti v prvých dňoch ho už budete musieť obliecť o niečo teplejšie, vám prinášame zopár zaujímavostí, ktoré váš drobec vďaka tomuto mesiacu narodenia získava. Vedeli ste o nich?

Športové nadanie

Výskum naznačuje, že októbrové deti sú s najväčšou pravdepodobnosťou športovými hviezdami. Štúdia, ktorá hodnotila vytrvalosť a silu u školákov z roku 2014 zistila, že deti narodené v októbri boli silnejšie ako deti narodené v ostatných mesiacoch. Predpokladá sa, že je to prepojené s prenatálnou expozíciou vitamínu D a vedci naznačujú, že to môže byť dôvod, aby neskôr vyniklo v telocviku.

„Pri deťoch narodených na severnej pologuli majú tí, ktorí sa narodili na jeseň, tendenciu mať o niečo väčšiu hmotnosť kostí a svalov,“ povedal pre New York Magazine doktor Gavin Sandercock z Centra pre šport a cvičenia na univerzite v Essexe. „Začnú s väčším množstvom svalov, začnú byť aktívni skôr a potom sa skôr zapoja do atletiky.“ dodáva.

Politické ambície

Možno to bude znieť prekvapujúco, ale viacero štúdii dôkazov ukazuje, že október je pre deti spojený s politickými ambíciami. Tento mesiac sa totiž narodilo viac prezidentov než v ktokoľvek iný mesiac, takže sa pripravte na prípad, že by vaše dieťa mohlo mať politické ambície. Možno bude vašim dieťaťom ďalší John Adams, Rutherford B Hayes, Chester Arthur, Teddy Roosevelt, Dwight D. Eisenhower alebo Jimmy Carter. Všetci títo sa narodili v októbri.