Žiadna nuda

V rodinách, kde je viac detí slovo nuda neexistuje, práve naopak. Súrodenci sa neustále spolu hrajú, naháňajú, kričia a ticho možno počuť jedine v noci. Nie je na tom nič zlé a takto by to medzi deťmi malo byť. Pokiaľ teda máte veľkú rodinu alebo ju plánujete, verte, že sa nudiť nikdy nebudete. A verte, že za to aj možno budete vďační.

Spoločné aktivity

Pre zblíženie členov rodiny nie je nič lepšie ako spoločné aktivity. Môžu to byť pohybové hry typu schovávačka, naháňačka alebo nejaký šport. Dobrým tipom sú aj spoločenské hry, ktoré zabavia deti aj rodičov a zároveň (nenápadne) budujú rodinné puto.

Viac lásky

Čím viac detí, tým viac lásky. To je jednoduchá rovnica, ktorá vždy platí. Hoci aj v menších rodinách je lásky určite na rozdávanie, v rodinách, kde je viac detí je to predsa len o niečo intenzívnejšie. Pri viacerých deťom dostanete viac objatí, pusiniek či pohladenia. Takto to jednoducho je. Vyzerá to tak, že aj keď trend veľkých rodín je v súčasnosti na ústupe, tí, ktorí sa pre veľkú rodinu rozhodnú, majú všetky tieto výhody!

Foto: Shutterstock