Byť rodičom nie je hračka, práve naopa. Potešujúce je, že existuje pár detailov, ktorými môžete ako rodič spríjemniť svojim deťom obdobie, kedy by nemali mať starosti. Ktoré to sú?

Určujú hranice

Realita je taká, že deti potrebujú mantinely a vy by ste sa nemali prispôsobovať im, ale ony vám. Myslíte si, že niečo nie je vhodné? Potom to zakážte, pre to ste totiž rodič. Pokiaľ to tak už u vás doma funguje, potom máte ďalšie plusové body.

Čo najskôr do škôlky

Moderný je odklad, alebo nástup do školy v piatich rokoch? Čo by ste si ako malý/á vybrali vy? Tak vidíte. Doprajte dieťaťu aspoň chvíľu detstva, kým mu nastanú povinnosti. Také rozhodnutie však konzultujte nielen s ním, ale i s psychológmi, ktorí hravo rozpoznajú génia a ujasnia vám, že vaša túžba mať doma malého Einsteina je síce chvályhodná, vo väčšine prípadov však nereálna.

Nechajú potomka športovať

Podporujte však svoju ratolesť v športoch, ktoré ju bavia, nenúťte ju do tých, ktoré zaujímajú vás. A že sa jej z času na čas nechce robiť vôbec nič? Rešpektujte to a rodičovskú latku nasadíte poriadne vysoko.