Ďalší chladný a jesenný mesiac, ktorý charakteristickými najmä halloweenskými maskami je tu. Máte aj vy dieťa narodené práve v novembri? Ak áno, prečítajte si o zaujímavých veciach, v ktorých sa novembrové deti líšia od ostatných.

Sú väčšie

Je všeobecne známe, že počas chladnejších mesiacov sa rodia väčšie deti. Dôvod je jednoduchý a odkazuje práve na dátum ich splodenia. Ten vychádza zhruba na jarné mesiace, v ktorých sa po zime konečne zintenzívňuje slnečné žiarenie a preto majú takéto deti dostatok slnka. To v tele vytvára vitamín D, ktorý značne prospieva správnemu vývoju a rastu dieťatka. Novembrové deti dosahujú väčšiu veľkosť pri pôrode, no štatisticky im patrí prvenstvo aj neskôr. Štatistiky ukazujú, že deti narodené v novembri sú už vo svojich siedmych rokoch vyššie a majú väčšiu váhu ako rovesníci.

Pravdepodobnosť, že budú ľaváci

To, ktorej ruke dá dieťa prednosť je v podstate možné zistiť okolo 2 rokov a neskôr, no istý predpoklad može súvisieť aj s mesiacom narodenia. Podľa výskumov existuje pravdepodobnosť, že deti narodené v novembri budú ľaváci. To súvisí s oneskoreným vývojom ľavej hemisféry, ktorá stimuluje používanie pravej ruky. Nie je to na škodu, pretože ľaváci sa považujú za umelecky nadaných ľudí, či dokonca inteligentnejších.

Predpoklad na dlhovekosť

Viete, kto sa často dožíva stovky? No predsa ľudia narodení počas jesene a to najmä v mesiaci november. V spojení s ich aktívnym spôsobom života to vyzerá, že si budú vaši potomkovia užívať dlhý život v zdraví. Keby to aj nebola stovka, určite by to mal byť krásny vyšší vek, na ktorý mnohí nemajú až tak veľké šťastie.