Byť matkou je tá najnáročnejšia, ale zároveň najkrajšia úloha v živote každej ženy. Pre matku, je aj napriek prebdeným nociam, mastným vlasom a rozhádzaným hračkám, tým najdôležitejším – spokojné a šťastné dieťa. Ak občas máte pocit, že úlohu matky nezvládate práve najlepšie, je to v poriadku. No aj napriek pochybnostiam sa skúste zastaviť a prečítajte si, prečo je byť matkou tak náročné a zároveň tak krásne.

Tešíte sa z maličkostí 

Materstvo prináša do života ženy veľké zmeny. Kým pre vás bola doposiaľ väčšina vecí samozrejmosť, teraz naberajú úplne iný význam. Zrazu vám obyčajných 15 minút pre seba, chvíľa ticha, žiadne veci na opratie, káva s priateľkami a mnoho ďalších aktivít pripadá ako výhra. Čím to je? Keďže vás dieťatko spočiatku potrebuje aj 24 hodín denne, začínate si uvedomovať význam na prvý pohľad obyčajných, ba až samozrejmých vecí, ktoré sa zrazu stávajú ojedinelými. Naučíte sa tešiť z maličkostí, čím sa stávate aj lepším človekom.

Získavate nové superschopnosti

Starostlivosť o dieťa si občas vyžaduje aj na prvý pohľad nie práve fyzicky možné činnosti. Takmer zo dňa na deň sa „len“ z matky stávate supermatkou s úžasnými superschopnosťami. Odrazu sú pre vás pojmy ako obojručnosť a niekedy aj obojnožnosť úplne známymi. Aj keď ste možno doteraz ani netušili, že dokážete zdvíhať veci aj nohami alebo že viete dojčiť svojho drobca a popritom variť, teraz je to bežnou súčasťou vášho dňa. A áno je to pravda. Už nie ste supermatkou len pre vaše bábätko, ste ňou už aj v každom slova zmysle.

Večer začínate skôr

S malým dieťatkom spánok nadobúda úplne iný význam. Obdobie ponocovania je už dávno za vami a vôbec vám nepríde čudné ísť si ľahnúť aj o ôsmej večer alebo zaspať vtedy, keď ukladáte dieťa. Hoci je pre mamičky deficit spánku v prvých mesiacoch bežný, postupne sa to zlepšuje. Ak dieťatku stanovíte pravidelný spánkový režim, máte šancu, že sa čoskoro vyspíte aj vy. A možno to bude aj tých 8 hodín.

Vážite si okamihy

Dieťa je malé len raz. Preto nie je žiadnym prekvapením, že každá mamička si chce všetky špeciálne míľniky svojho dieťatka navždy zapamätať. Každý pokrok, ktorý dieťatko spraví, je pre ňu pohladením pre dušu. Prvé kroky, prvé zúbky, prvé slová dieťatka sú v živote matky zvláštne a neopakovateľné momenty, ktoré neraz tisnú do mamičkovských očí slzy. Materstvo je zázračným obdobím, ktoré nás aj vďaka takýmto okamihom učí vážiť si všetky neopakovateľné a významné chvíle.