Robenie detí je zábava, ale dieťa v skutočnosti všetko zmení. Ten malý rozkošný poklad je váš navždy a prinesie vám do života veľa zmien a zodpovednosti. Ste na to pripravení? Než sa s partnerom rozhodnete mať dieťa, mali by ste si položiť týchto 7 otázok a pravdivo si na ne odpovedať. Hneď budete mať jasnejšie.

Čo iného budete s bábätkom robiť, než sa s ním maznať?

Deti sú úžasné, ale vyžadujú plánovanie. Musíte prediskutovať, ako sa budete o dieťa starať, čo všetko ste ochotní obetovať - ​​neostane vám žiadny voľný čas na vaše doterajšie koníčky, a ak sa predsa len nájde voľná chvíľka, radšej ju venujete spánku alebo upratovaniu domácnosti. Ale pretože len ťažko stihnete všetko, je potrebné prediskutovať, kto bude upratovať, prať, žehliť venčiť psa a umývať riad, pretože inak sa vám všetko zosype na hlavu. Podľa odborníkov majú páry, ktoré na všetko myslia dopredu, omnoho vyššiu šancu "na prežitie."

Aký druh rodičov chcete byť?

Boli by ste radi prísnymi rodičmi, ktorí svojho potomka tlačia k úspechu za každú cenu? Alebo budete pre deti partnermi, za ktorými môžu prísť s každým problémom? Nikto vám nemá právo hovoriť do výchovy, ale mali by ste v tom mať aspoň rámcovo jasno skôr, ako sa narodí. Musíte totiž byť s partnerom zajedno, inak sa budete hádať kvôli každej výchovnej maličkosti.

Máte zmysel pre humor?

To je dobre, pretože niekedy vám nič iné nezostáva. Napríklad v okamihu, keď sú tri hodiny ráno a vaše dieťa trápia prdíky, ktoré ho nenechajú zaspať, a tak plače a plače a nenechá sa utíšiť. Aj na tých najťažších okamihoch je nutné si nájsť niečo dobré a zasmiať sa tomu, inak sa zbláznite.

Viete sa vôbec hádať?

Možno teraz na seba v hádkach kričíte a búchate dverami, ale môžete sa takto správať aj pred potomkom? Veď ho vydesíte na smrť. Ak sa rozhodnete mať deti, musíte zapracovať na svojom umení sa hádať, naučiť sa argumentovať, vypočuť druhého a nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obom.