Chceme dieťa obidvaja?

Dieťa nie je ten druh rozhodnutia, kedy sa jeden môže do situácie nechať vmanipulovať. Nútenie na dieťatko bude pravdepodobne silnejšie u žien, ale muži si musia aspoň vedieť predstaviť, čo všetko sa v ich živote zmení a byť s tým zmierení. V rodičovstve by mali byť zapojení obaja rovnako, a preto je jasné, že by s tým obaja mali súhlasiť.

Ako ste na tom finančne?

Každý z nás má potrebu iných úspor, aby si dovolil mať dieťa, ale pozrite sa na svoje bankové účty spoločne. Situáciu prediskutujte a spočítajte, ako veľmi dieťa zasiahne do vášho finančného rozpočtu. Pripravte sa na to, že o peniazoch budete musieť diskutovať často, takže ak vám táto téma nie je príjemná, musíte sa to jednoducho naučiť.

Počítame so zmenami nášho sexuálneho života?

Je to smutné, ale po dieťati sa budete menej milovať (aspoň na čas so zdravotných dôvodov). Väčšinou sa ale táto pauza natiahne, či sa zmení frekvencia milovania, pretože žena je unavená svojou novou úlohou, nočným vstávaním a neustálym dojčením. Preto sa o tom porozprávajte ešte pred počatím, aby neskôr nedochádzalo k zbytočným hádkam. Pomaznanie novorodenca a jeho vôňa stojí za to.

Foto: Shutterstock