Jednou z veľmi nákladných položiek výbavičky je bezpochyby detská autosedačka. Pozrite sa na nasledujúcich 7 tipov, ktoré vám výber uľahčia. Pre každého existuje tá pravá autosedačka. Tá, ktorá bude sedieť vášmu dieťatku, autu, bude sa vám dobre inštalovať a ľahko na nej všetko nastavíte.

Aký typ inštalácie je vhodný?

Autosedačky pre dojčatá sa dajú pripnúť pomocou bezpečnostných pásov alebo pomocou ISOFIX uchytenia. Je jedno, akú metódu použijete, ale je nutné autosedačku nainštalovať správne.

Uchytenie ISOFIX ponúka jednoduché, bezpečné a rýchle riešenie pre správnu inštaláciu sedačky. Využitie bezpečnostného pásu ponúka flexibilitu, ale mali by ste sa vždy uistiť, že je sedačka nainštalovaná správne a je zaistená.

Ako ISOFIX funguje?

Pri inštalácii autosedačky do automobilu touto technikou sa montážnymi bodmi ISOFIX ukotvuje autosedačka na skelet vozidla.

Kedy je najlepší čas prejsť z jednej kategórie sedačky na vyššiu?

Mnoho rodičov prechádza na vyššiu kategóriu sedačiek príliš skoro. Odporúčame nechať dieťatko v detskej sedačke proti smeru jazdy tak dlho, ako to len ide

Pomôcka:

  • Koniec kategórie 0 - keď horná časť hlavy presahuje horný koniec operadla
  • Koniec kategórie 1 - ramená dieťatka by mali byť 2 cm pod otvormi na popruhy, tiež keď je hlavová opierka v najvyššej možnej polohe a hlava už prečnieva
  • Koniec kategórie 2/3 - ak je dieťa vyššie ako 150 cm