Mama je a vždy bude len jedna a každá je samozrejme úžasná. Hoci je to fakt, predsa existujú akési typy matiek, pričom každá z nich sa vyznačuje niečím iným. Do ktorej kategórie patríte vy? Čítajte ďalej a zistíte to.

Starostlivá matka

Takúto mamičku okolie, ale aj rodina často prirovnáva ku svätici. Je to žena nadmieru starostlivá, ktorá sa snaží čo najviac venovať svojim deťom. Také matky zostávajú s deťmi zväčša doma dlhšie, “neodložia” ich do škôlky už v dvoch rokoch a kvôli tomu sa môže stať, že občas prídu aj o zamestnanie. Jednoducho povedané, deti sú pre takúto matku na prvom mieste - a to pred všetkým a rady, ba až s láskou sa im vo všetkom prispôsobujú. Ak ste takouto matkou aj vy, je jasné, že vaše deti sú pre vás všetkým.

Matka perfekcionistka

Nie každá mama deťom obetuje každú jednu sekundu života a to je v poriadku. Je to totiž veľmi individuálne. Na druhej strane však existujú matky, ktoré majú radi dokonalosť a poriadok, najmä čo sa týka domácnosti. Vyžadujú, aby bolo vždy a všetko perfektne upratané, v skriniach dokonalé komíny oblečenia, deti na sebe mali stále len čisté a vyžehlené oblečenie a nestrpia ani špinavú lyžičku v dreze. Sú to proste čistotné ženy, ktoré nielenže milujú čistotu a poriadok, ale majú aj sklony ku perfekcionizmu, najmä čo sa týka ich domácnosti. Také matky sa vedia však aj ľahko nahnevať kvôli smeti na zemi či špinavým topánkam.

Tak trochu lenivá matka

Opakom čistotnej matky perfekcionistky je lenivá mama, ktorá si logicky nepotrpí na dokonale čistú domácnosť. Je to matka, ktoré zvyčajne neuznáva práve pevné zásady alebo režim pre deti. Drobný neporiadok ju len tak ľahko nerozhádže a dalo by sa povedať, že ho pri deťoch už berie ako samozrejmosť. Na tom samozrejme nie je nič zlé. Ba naopak, ideálne je, ak je mamička akousi zlatou strednou cestou medzi perfekcionistkou a lenivou mamou. S takými mamami je totiž najväčšia zábava!

Bio matka

Byť “bio” matkou je v dnešnej dobe asi čoraz väčším trendom. Sú to matky, ktoré dieťa dojčia čo najdlhšie, dbajú na pestrú a zdravú stravu, samozrejme len v bio kvalite, separujú odpad, dieťaťu kupujú len drevené hračky, alebo hračky z čisto prírodných materiálov, do prania používajú namiesto aviváže ocot, potrpia si na prírodnú drogériu a svojmu drobcovi nedovolia zjesť nič, čo je z rafinovaného cukru - inak povedané, takmer žiadnu sladkosť. Aj keď je idea týchto bio matiek pre životné prostredie významná, v spoločnosti sú buď obdivované alebo odsudzované. Záleží totiž na uhle pohľadu.