Množstvo detailov môžete nechať pokojne na manželke a nezaťažovať sa napríklad šnúrkami. Odovzdajte svojim deťom to najlepšie, čo vo vás je. Len tak si o pár rokov pri pohľade na ne budete môcť zatlieskať a pochváliť sa, akého schopného človeka ste z nej či neho vychovali. Aby ste mohli v pokoji povedať, že ste potomkom odovzdali to najlepšie, mali by ste ich naučiť toto.

Existuje pár detailov v živote muža, ktoré z dieťaťa v dospelosti urobia úspešného človeka - alebo jeho opak. Záleží na tom, ako sa k celej situácii postavíte vy a čo budete svojej ratolesti vtĺkať do hlavy. Je potrebné vedieť zdraviť? Isteže, dôležité je vedieť koho, tak isto, koľko energie treba do pozdravu vložiť. Toto sú detaily, ktoré žiadna žena svoje deti nenaučí – takže je to na vás. Čítajte.

Potriasť rukou

Ak chcete, aby vaše dieťa v budúcnosti nezískavalo nálepku čudáka, starostlivo mu vysvetlite, ako sa ruka človeka uchopí, ako sa s ňou potrasie, ako intenzívne sa stláča a tak ďalej.

Tiež nezabudnite na to, že by pri takto zvolenom pozdrave malo pozerať svojmu partnerovi priamo do očí, inak sa jeho náprotivok bude báť, že niečo tají. Viete, koľko ľudí už prišlo o prácu len preto, že nevedelo potriasť rukou?

Zľava doprava

Na priechode, pri potápaní, pri riadení vozidla. Vždy stačí mať v hlave toto pravidlo, ukázať ratolesti, ako zakaždým krútite hlavou a naučiť ju, aby robila to isté. Môže si zachrániť život. A dožiť sa tej vysnívanej stovky - čo vravíte, nie je to zase taká práca, nie?

Čo robiť, keď dôjde na zrážku so zákonom?

Neviete, čo sa môže stať o dvadsať rokov, v každom prípade pedagógovia tvrdia, že deti dnes nemajú úctu k autoritám. Myslia si, že učiteľ je trápny, policajt podplatený a podobné veci.

Vysvetlite potomkovi, čo znamená morálna autorita, a nechajte ho, aby sa v situáciách, keď ju bude potrebovať, musel pohybovať čo najskôr. Inak náš civilizovaný svet naozaj dospeje k zániku.

Bezpečný sex

Pokiaľ máte doma batoľa, nechajte si tento bod na inokedy, pubertiakovi však vysvetlite, že je rozdiel medzi dávaním si pozor a „dávaním si pozor“. A ak máte syna či dcéru na hranici vstupu do sexuálneho života, kondómy im pokojne darujte ako darček. Budete fakt hustý (to najvyššie ocenenie, ktoré od detí môžete dostať).