Stále viac mužov zostáva doma, aby sa starali o potomka, alebo sa deťom venujú aspoň vo voľnom čase. Napriek tomu existujú o ich prístupoch k starostlivosti o deti hlboko zakorenené stereotypy.

Boja sa na sále

Muži s partnerkami tehotenstvo v úplnej väčšine prežívajú, otázka prítomnosti na sále je však o niečom inom. Niektorí muži zažívajú pocit bezmocnosti, že nemôžu žene uľaviť od bolestí a „vziať pôrod na seba“, nemajú radi stav, kedy niečo nemajú pod kontrolou. Iní zase majú tradičný pohľad na vec, teda že pôrod je ženská záležitosť. Vypočujte si partnerove argumenty a až potom sa rozhodnite. 

Nemusia vstávať v noci

Skutočnosť býva často opačná. Totálne zmorená mamička (zvlášť ak nedojčí) môže občas „vypustiť paru a spať“ a tatko sa postará. Táto striedačka je obľúbená a praktická. Možno by ste neverili, aký častý je tento model, vďaka ktorému majú potom obaja rodičia viac síl.

Druhoradí kuchári

Práve naopak. Muži sú väčšinou absolútne skvelými kuchármi. Experimentujú s chuťami a ingredienciami, majú bohatú fantáziu. A deti s nimi zažijú kopec zábavy aj pri samotnom vytváraní rôznych pokrmov.

Nevedia (a nechcú) prebaľovať

Nezmysel. Ockovia sú rovnako obratní ako ženy. Niekedy aj obratnejší, pretože nemajú ostych pred miniatúrnym tvorčekom. Stačí im na to trocha tréningu. Zvlášť v dobe objavov, ktoré starostlivosť o deti uľahčili.