Viete si predstaviť, že by ste svoje tehotenstvo nepoznali? Príznaky ako vynechaná menštruácia či rastúce bruško hovoria jasne, aj tak existujú ženy, ktoré o bábätku nemali ani tušenia. Aké sú na to dôvody?

Falošná negativita

Domáce tehotenské testy nie sú stopercentne spoľahlivé, bývajú veľmi citlivé na dobu od pohlavného styku, preto lekári odporúčajú robiť test ranným močom ideálne týždeň po vynechaní menštruácie.

Nadváha

U žien s nadváhou môže rastúce bruško skryť nadmerný tuk v brušnej oblasti a celkovo nie je ľahké zistiť, že je žena tehotná. Žena sa tak o tehotenstve dozvie až tesne pred jeho koncom.

Slabé príznaky

Priebeh prvého trimestra, ktorý býva z hľadiska nevoľností najnáročnejší, majú na svedomí rozbúrené hormóny, u niektorých žien však prvé týždne môžu prebehnúť bez príznakov, a preto pre niektoré ženy nie je dôvod zamýšľať sa nad tehotenstvom.

Nepravidelná menštruácia

Niektoré ženy majú veľmi nepravidelný menštruačný cyklus alebo natoľko slabé krvácanie, že ho považujú za špinenie. Ak sa v tehotenstve dostaví len slabé krvácanie, je to automaticky považované za menštruáciu.