Stala sa z vás matka, ale to neznamená, že ste ako žena skončili. Že už je jedno, čo máte na hlave, že strihať vás môže susedka, líčenie je pre pubertiačky a masáž rozmarnosť? Naopak, podľa prieskumu, ktorý psychológovia urobili medzi deťmi, tie chceli mať za mamičku princeznú a tvrdili, že ich mamička je najkrajšia na svete… Pomôžte im neklamať a urobte sa krásnou. Spokojný totiž bude nielen váš potomok, ale i vy sama. O partnerovi nehovoriac.

Napriek tomu, že sa počas materstva venujete najmä deťom, nemali by ste zabúdať ani na seba. Dnes existuje množstvo zariadení, kde sa postarajú nie len o vás, ale aj o vaše ratolesti. Aby ste totiž boli skvelou a zároveň najkrajšou matkou pre svoje dieťa, musíte sa totiž najprv starať o seba.

Krásna vďaka obočiu

Chcete omladnúť o päť rokov? Upravujte si obočie. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých metód. Pravda, ani jedna nespočíva v tom, že budete stáť doma pri zrkadle a pod zlým osvetlením sa snažiť vytrhať dokonalú krivku. Zverte sa aspoň raz za tri týždne do rúk profesionálky a nechajte si oblúk vytvarovať tak, aby nebol ani zamračený, ani udivený, ale dodal vašej tvári ten správny štýl.

Zájdite na klasické odstránenie obočia pinzetou, opýtajte sa vo svojom kozmetickom salóne, prípadne vyskúšajte orientálne odstránenie chĺpkov z celého tela, ku ktorému patrí i odstraňovanie prebytočného obočia arabskou pastou. Zaujímavá je aj trvalá epilácia ultrazvukovou ihlou, ktorá vás zbaví starostí na dlhú dobu. Je však drahšia.

Relax a spoločne strávený čas

Uľavte vašej chrbtici a vyrazte na masáž. Thajskú, ktorá presne pokryje tie miesta, kde cítite bolesť. Prípadne na tradičnú, vďaka ktorej budete mať bližšie k svojmu dieťaťu. Pokiaľ nechcete ani na chvíľu pustiť svojho potomka z dohľadu, i dieťatko už môže ísť na jemnú masáž s vami. 

Vyškolené terapeutky sa ho ujmú po dobu, kedy vy budete pracovať na sebe, a uvidíte, že obaja budete odchádzať nadšení. V salónoch je dnes normou, že masáž vašu i vašej ratolesti robia skúsené odborníčky v jednej miestnosti tak, že môžete zážitok zdieľať spolu, prípadne sa so svojím väčším dieťaťom môžete rozprávať.

Hýbte sa

Keď sa nemôžete od rodiny odlúčiť, čo keby ste našli aktivitu, ktorá nadchne a posilní nielen vás, ale i vaše deti? Napríklad joga pomáha deťom vnímať a prijať svoje telo, rozvíja detskú fantáziu, živé deti upokojí a unavené povzbudí. 

Postupne v deťoch upevňuje sebalásku, zdravý vzťah k pohybu a radosť zo spoločnej hry. Keď sú prítomní rodičia či prarodičia, je to dvojnásobné prežívanie blízkosti a dôvery. A kde môžete cvičiť spoločne? Trebárs doma s kartami a hernými súpravami.

Zdravie pod kontrolou

Aby ste boli v pohode a vedeli, že vás v najbližšom období neskolí žiadna zákerná choroba, mali by ste sebe, manželovi a prarodičom zaistiť komplexné preventívne vyšetrenie. Ľahko tak zistíte, či sa s vaším telom deje niečo, čo by si zaslúžilo odbornú pozornosť.

Novou metódou je takzvaná frekvenčná diagnostika, ktorá je unikátna tým, že dovoľuje v krátkom čase preveriť celkový zdravotný stav, lokalizovať zápalové ložiská v jednotlivých orgánoch tela, vyhodnotiť charakter zápalu, objaviť toxíny či alergény, parazity, plesne a posúdiť štádium poškodenie bunkovej sústavy jednotlivých orgánov.