Zodpovední oteckovia so svojimi deťmi radi trávia voľný čas. Pravda, občas sa priznajú, že si od "neposlušných krpcov" radi vydýchnu v práci, ale rodina je rodina. Ako teda získať čo najviac voľného času, aby ste sa mohli viac venovať svojim potomkom?

Držte si tempo

Ak chcete stihnúť počas dňa všetko, čo potrebujete, mal by ste si rovnako ako bežci na dlhú trať rozvrhnúť a udržať svoje tempo. Teda vedieť, že sily potrebujete v priebehu celého dňa, nielen pre vypravenie detí ráno do škôlky. Ženy to robia rovnako a ten neustály kolotoč vydržia. Do prípravy večere, uspania detí. Takže, hlavne neprepáliť štart!

Prioritizujte

Rovnako ako v manažérskom rozhodovaní, aj doma sa naučte oddeliť zrno od pliev. Je dôležité, či má vaše dieťa na doma jedny, alebo druhé topánočky? Nie? Tak to proste neriešte. Je podstatné, či pôjde do školy v modrej, alebo zelenej mikine? Prečo by ste si teda kvôli tomu mal trhať žily?

Starajte sa o seba

Vytvorte si pravidelne chvíľku na cvičenie, chodievajte na pravidelné preventívne prehliadky, nenechajte sa oklamať tvrdením, že ste ešte mladý a lekárov nepotrebujete. Potrebujete, pretože inak skoro skončíte zle. A vaše deti vás predsa ešte budú potrebovať vitálneho čo najdlhšie.

Aktívny relax

Pravidelné prechádzky vám, potomkom aj psom urobia dobre. Vezmite si ich na starosť trikrát týždenne, za každého počasia a uvidíte, že sa zaraduje a váš inovatívny prístup ocení tiež vaša manželka či partnerka.