Málo pohybu a, naopak, priveľa energeticky bohatých potravín „zarába“ u detí už v predškolskom veku na rozvoj nadváhy a obezity. Pravdaže, tučnota deťom prináša nielen zdravotné problémy, ale aj kopu trápenia medzi vrstovníkmi. Čo vôbec môžu rodičia urobiť pre to, aby ich deti boli zdravé, štíhle a spokojné?

Lekári upozorňujú, že zhruba od troch rokov by sa mali rodičia snažiť, aby u detí nepestovali nesprávne návyky spojené s jedlom, ktoré ich budú neskôr len ťažko odučovať. Dieťa sa má v tomto veku naučiť jesť pravidelne, ale nie kedykoľvek. Veľmi často sa stretávame s tým, že mu okolie dáva sladkosti za odmenu či ako útechu, ale málokedy sa nad tým pozastavujeme. „Pre dieťa býva jedlo odmenou. Keď prekoná nejaké útrapy, rozbije si koleno, nekričí pri injekcii u pána doktora, často dostane sladkosť. Nenaučí sa odlišovať hlad od ostatných telesných pocitov a potrieb, zato sa naučí riešiť záťažové situácie jedlom. Niet divu, že to potom robí aj v dospelosti,“ vysvetľuje psychologička Iva Málková. Pokiaľ sa teda dieťa, bohužiaľ, vinou nás dospelých, naučí automaticky riešiť stres jedlom alebo si ním „len“ vyvoláva pohodu, môže si tým v budúcnosti spôsobiť mnoho trápenia.

Žiadna zelenina

V našej spoločnosti sa tučnota všeobecne vníma skôr ako problém estetický než zdravotný. Napriek tomu je to chronické ochorenie, ktoré môže viesť k veľmi závažným chorobám. Nie nadarmo sa obezita označuje za epidémiu 21. storočia. Sklon k nadváhe (BMI 25,0–29,9) alebo obezite (3 stupne, BMI od 30,0) môže byť daný genetickou (vrodenou) dispozíciou alebo chorobou, ale nemali by sme sa na to vyhovárať. 

„Genetické predpoklady ešte neznamenajú, že dieťa musí byť obézne. A práve toto môžu rodičia ovplyvniť,“ hovorí detská lekárka Lucia Honková. Po rodičoch totiž dedíme nielen gény, ale preberáme aj ich postoj k spôsobu života, teda tiež k jedlu a pohybovým aktivitám. „Keď je dieťa odmalička vystavené nevhodným potravinám, veľkým porciám alebo pravidelnému stravovaniu vo fastfoodoch, ovplyvní to jeho prístup k jedlu v neskoršom veku,“ dodáva psychologička.

Stravovacie návyky? Skôr zlozvyky

V čom najčastejšie sú rodičia zlým príkladom? V zásade sú tri chybné stravovacie návyky, ktoré „zarábajú“ na obezitu u dospelých i u detí: príjem neprimeraného množstva jedla, výber nevhodného, energeticky bohatého jedla alebo nadmerný príjem sladkostí, tučného mäsa, mliečnych produktov, potravín z bielej múky, a, naopak, nedostatok zeleniny a ovocia.

Nesprávna skladba potravy sa prejavuje nadmerným príjmom nevhodných tukov, prílišného množstva pridaných cukrov, veľmi slaných jedál a pod. Konečne medzi zlozvyky, ktoré po nás preberajú i deti, patrí aj nevhodný režim jedla: jeme len raz alebo dvakrát denne, neraňajkujeme, neobedujeme, presúvame jedlo do druhej polovice dňa, alebo po celý deň len niečo „zobkáme“. „Správny stravovací režim pritom, naopak, znamená dostatok bielkovín, zdravých tukov a obmedzenie sacharidov a vyvážený podiel jednotlivých živín,“ vysvetľuje doktorka Honková.