Či sa nám to páči alebo nie, chladné mesiace už ukazujú svoju silu. Klesajúce teploty môžu ohroziť zdravie detí a najmä dojčiat a batoliat. Preto je dobré vedieť, ako ich v chladnom počasí von správne obliecť.

Ako obliekať bábätko v zime?

Asi každému je jasné, že teplé oblečienie je v zime základ a to pre všetkých. Obliekanie detí v zime sa však mierne líši a to najmä v závislosti od veku. Bábätká do polroka okrem teplého oblečenia potrebujú aj hrejivú deku, ktorá chráni pred mrazom aj vetrom súčasne. Tú je vhodné umiestniť do kočíka alebo autosedačky. Keďže novorodenci a bábätká do 6 mesiacov ešte nemajú dokonalé vyvinutý termoregulačný a imunitný systém, sú náchylnejšie na rôzne ochorenia. Chráňte preto zdravie svojho drobca a zvoľte správne oblečenie a prostriedky.

Deti od polroka už extra teplé doplnky nepotrebujú a postačí ak ich do zimy oblečiete úplne bežne. Zvoľte rovnaké vrstvenie oblečenia ako napríklad u seba, dajte však o vrstvu viac. Vhodné sú napríklad pančušky či teplé elastické nohavice. Tené oblečenie vynechajte, môže spôsobiť nedostatočné prekrvenie končatín. Nezabudnite ani na teplú čiapku, ktorá udržiava až 30% telesného tepla, prichystajte si aj šál a rukavice. Napriek súčasnej epidemiologickej situácii však dieťatku nedávajte cez ústa žiadnu látku ani šál, pretože zrážajúca sa para môže spôsobiť omrzliny na tváričke.