Výber kočíka patrí v tehotenstve k najočakávanejším chvíľkam. Konečne kúpite vozidielko pre svoje vytúžené dieťatko. Lenže ako vybrať správne, aby bol malý v pohodlí a vám sa s kočíkom dobre prechádzalo? Na týchto 5 vecí musíte pamätať, aby ste vybrali model, ktorý prinesie spokojnosť vám i dieťatku.

Kde ho budem použivať?

Kľúčový je terén, v akom budete kočík najčastejšie používať. Do mesta na asfalt vám bude pre pohodlnejšie manévrovanie i zatáčanie vyhovovať skôr kočík s menšími plastovými kolieskami (niektoré sú dokonca otočné s možnosťou aretácie). Na prírodných nespevnených cestách za mestom či pri lese by vás však taká technická výbava priviedla k infarktu a dieťatko k preťažovaniu svalov pri „vyrovnávaní“ otrasov. Do terénu jednoznačne voľte veľké (ideálne nafukovacie) kolesá s dostatočným odpružením tlmiacim nárazy, jazdu kočíkom vám tak mnohonásobne uľahčia.

Štvorkolka, alebo trojkolka? 

Štvorkolky bývajú logicky stabilnejšie, mávajú širšie korbičky a manipulácia v nerovnom teréne býva s nimi ľahšia, niektoré mamičky si ich chvália aj preto, že na rozdiel od širšej konštrukcie trojkoliek nemusia bojovať pri vjazde do užších priestorov. Na druhej strane však trojkolky ponúkajú „ľahšiu jazdu“ a komfort, plus sú ľahšie ovládateľné, bývajú tiež vybavené ručnou brzdou a bezkonkurenčné sú pri jednoduchom zatáčaní.