Štedrý večer je tu a nikto sa nevie dočkať, kedy si otvorí svoj vysnívaný darček. Malých a nedočkavých drobcov je však pri čakaní na Ježiška pomerne náročné ustrážiť. Prinášame preto zopár dobrých tipov, s ktorými to zvládnete.

Vysvetlite tradície

Pri vysvetľovaní vianočných tradícií ako napríkald vykrajovanie jabĺčok deti budú pravdepodobne nepozorné, skúste ich preto zapojiť do diania. Vykrojte si zopár jabĺčok a pritom im pripomeňte, prečo sa tento zvyk dodržuje. Stačí vám na to len pár minút, počas ktorých k vám Ježiško určite zavíta.

Zapojte deti do vianočných príprav

Do posledných vianočných príprav môžete zapojiť aj drobcov a to najmä vtedy, ak ich potrebujete zabaviť počas príchodu Ježiška. Ozdobte si vianočné pečivo, stôl alebo si niektoré dobroty pokojne doprajte. Veď deti predsa potrebujú dosť energie na rozbaľovanie toľkých krásnych darčekov.

Zahrajte si hru

Čakanie na Ježiška si môžete spríjemniť aj jednoduchou hrou, ku ktorej dokonca nepotrebujete ani žiadne pomôcky. Môže ísť napríklad o schovávačku, tú by ste však mali ustriehnuť len v priestore, do ktorého “Ježiško” určite nevstúpi.