Tiež každý deň rozmýšľate, ako zajtra stihnete vybaviť dôležitý telefonát z práce, roztriediť kopu papierov a k tomu ešte zabaviť a postarať sa o vášho drobca, keď sa vám pletie pod nohy od rána do večera? Aj keď to môže spočiatku vyzerať ako nesplniteľná misia, skúste naše tipy, ktoré vám môžu pomôcť zvládnuť karanténu, ale aj prácu z domu o niečo jednoduchšie.

Povinná izolácia či home office je pre mnoho rodičov zaťažkávajúcou skúškou. A tí rodičia, ktorí musia svoju prácu vykonávať z domu nám určite dajú za pravdu, že sedieť teraz v kancelárii, by bolo omnoho lepšie. No keďže to nie je možné, treba hľadať riešenia, ako prácu aj malé dieťa skĺbiť tak, aby ste sa nezbláznili. My ponúkame zopár z nich.

Vytvorte si harmonogram

Prvým a základným kľúčom k tomu, aby ste počas dňa stihli všetky povinnosti je harmonogram. Naplánovať si deň vopred všetko, čo potrebujete urobiť vám môže pomôcť viac, ako si myslíte. Samozrejme, že ak máte doma malé dieťa, nemôžete si plánovať len pracovné povinnosti, ale aj čas s dieťaťom - a teda nejako vyvážene to skombinovať.

Ráno sa pokúste vstať vždy o tej istej hodine a dostatočne v predstihu, aby ste pripravili raňajky, dali si teplú kávu a prípadne nakŕmili dieťa. Zabúdať by ste nemali ani na rannú hygienu a čisté oblečenie. Potom môže pomôcť rozprávka, ktorá dieťatko aspoň na chvíľu zabaví a vy sa aspoň na čas môžete pustiť do práce.

Zapojte dieťa do domácich prác

Asi je jasné, že dieťa nevydrží pozerať rozprávku celých 8 hodín, počas ktorých vy máte kopu práce. A malé batoľa už vôbec nie. A čo tak ho hneď potom zapojiť do domácich prác? Možno by ste sa čudovali, ale pre malé deti sú domáce práce mimoriadne zaujímavé a zábavné. Skúste im dovoliť napríklad upratať hračky, pozametať či utrieť prach. Aj keď ich pri tomto musíte mať aspoň jedným okom pod dozorom, zabaví ich to na pomerne dlhý čas, ktorý môžete využiť na prácu či iné povinnosti.