Leto je obdobím, na ktoré sa tešia asi všetci. No má aj svoje úskalia. Tie sa týkajú najmä tehotných žien, pre ktoré vysoké teploty nemusia byť také príjemné ako pre ostatných. Ak ste teda práve v týchto letných mesiacoch v očakávaní, prinášame vám zopár dobrých rád, ako leto zvládnuť v pohode a bez problémov.

Vyberte si správne oblečenie

V lete máme tendenciu nosiť čo najmenej oblečenia, čo je logické, no pre tehotné ženy ani tento fakt nie je potešujúci. Veď predsa ani výber letného oblečenia nie taký široký, aby ste sa v ňom cítili pohodlne, nebolo vám príliš horúco a ešte k tomu, aby to aj nejako vyzeralo. Odporúčame preto, aby ste v horúcich dňoch zvolili skôr šaty voľnejšieho strihu, ideálne vo svetlých farbách. Sú vhodné najmä preto, že umožňujú pokožke dýchať a vám zaručia pohodlie.

Ani potenie nie je v lete nič neobvyklé. A u tehotných žien o to viac. Dobrým tipom je preto v letných dňoch pribaliť sa sebou aj jednoduchú fľaštičku s vodou s rozprašovačom. Môže byť vaším skvelým pomocníkom a vy sa môžete osviežiť kedykoľvek počas dňa. Pri tom by ste sa mali zamerať na krk, dekolt, zápästia či zátylok alebo nohy. Uvidíte, že vám to dobre padne.

Opaľovanie s mierou

Tehotenstvo nie je choroba a preto sa počas neho nemusíte vyhýbať aktivitám, na ktoré ste boli zvyknutá, stačí, aby ste ich vykonávali s mierou. Jednou z nich je aj opaľovanie, ktoré v lete využíva snáď každý. Pokiaľ ste tehotná, mali by zvážiť zopár vecí, no opaľovať sa samozrejme môžete. Žiarenie síce neprenikne kožou matky, plodovým vakom ani plodovou vodou, ale vystavenie sa slnečnému žiareniu pôsobí nepriamo aj na dieťa. Nemali by ste preto seba ani bruško vystavovať priamemu slnečnému žiareniu, ale skôr miernejšiemu. Odborníci odporúčajú opaľovanie buď ráno alebo popoludní, po 16. hodine, keď už slnko nie je také intenzívne. Používať by ste samozrejme mali aj opaľovací krém s dostatočne vysokým ochranným faktorom (minimálne SPF 30) a nanášať ho pravidelne.