Večne zaneprázdnený

To je otec, ktorý má vždy niečo na práci. A pravdupovediac, nie vždy je to práca. Väčšinou sú to totiž úplne nepotrebné aktivity, ako trebárs sledovanie televízie či pivo s kamarátmi. A tak sa jeho snaha trávenia času s dieťaťom začína a končí pri vete “Nemám čas”. Takýto otec ani nevyvíja úsilie o prehĺbenie vzťahu so svojím potomkom, väčšinou dá radšej prednosť niečomu inému. A to teda na dieťa nevplýva najlepšie.

Vzdialený "otec"

Rozdiel medzi týmto typom otca a otcom, ktorý je pre dieťa v podstate len cudzí muž spočíva minimálne v snahe prejaviť záujem o dieťa. Aj keď takýto otec nemá so svojim potomkom otvorený a láskyplný vzťah, minimálne sa snaží aký taký vzťah vybudovať. O dieťa sa zaujíma aspoň v podstatných veciach a aj keď žije svoj vlastný život, dieťa aspoň finančne zabezpečuje.

Skutočne milujúci otecko

Podobne ako otecko-kamarát, aj tento typ otca svoje dieťa miluje a najradšej je s ním. V tomto prípade však ide o istú kombináciu kamarátstva, autority ale aj lásky. Aj keď má teda mnoho povinností na svoje milované dieťa si vždy počas dňa nájde čas a rád mu pomôže. Takýchto otcov je takisto len ako maku, preto dieťa, ktoré takého otecka má, má obrovské šťastie!

Foto: Shutterstock