Čo všetko by mal spĺňať dobrý otecko? Nuž, tých charakteristík je mnoho a niektoré z nich sú nepochybne dôležité preto, aby ste boli spokojná vy aj váš drobec. Tie najhlavnejšie vám teraz prezradíme. 

Dokáže robiť kompromisy

Hoci muži vo všeobecnosti dospievajú o čosi neskôr ako ženy, vedzte, že ak sa jeho správanie nezmení do 25. roku života, už sa nezmení. Čo sa týka prejavov správania, mali by ste si všímať najmä to, či je schopný robiť ústupky alebo kompromisy (zatiaľ) voči vám. Ak je schopný prispôsobiť sa aj nie práve najšťastnejšej situácii a dokáže ju vyriešiť s chladnou hlavou, iného nehľadajte. Je veľmi pravdepodobné, že bude pre deti vhodným vzorom, pretože pri dieťati sú prvoradé jeho potreby, a až tak potreby rodičov.

Pomáha v domácnosti

Stereotypné názory typu, že o domácnosť by sa mala starať jedine žena sú už našťastie za svojou érou. Otázkou je, či to tak vníma aj váš partner a potenciálny otecko. Ak vám v domácnosti pomáha často a rád, máte vyhraté. S príchodom dieťatka totiž v domácnosti bude vždy čo upratovať. Navyše, takýto muž bude nielen skvelým otcom, ale aj skvelým partnerom, pretože pre neho pomoc v domácnosti väčšinou neznamená povinnosť, ale pomoc svojej milovanej partnerke. 

Je obetavý a starostlivý

Obetavý a starostlivý muž je snom každej ženy. Žiadna z nás by predsa nechcela mať po svojom boku lenivca, ktorého treba donekonečna obskakovať. No ak sa k vám partner správa ako skutočný džentlmen a keď vám nie je najlepšie, radšej navrhne, aby ste si oddýchli a on pripraví obed, môžete si gratulovať. Práve ste našli pána dokonalého. Založiť si rodinu s takýmto starostlivým mužom je na mieste a je takmer isté, že zo svojej veľkolepej starostlivosti a obetavosti daruje časť aj vašim deťom a vy nebudete na všetko sama.