Krása mamičky

Všetci dobre poznáme reči typu, že “dievčatá mamičku oberajú o krásu, zatiaľ čo chlapci ju maminke dodávajú”. Tak to samozrejme striktne nefunguje. No ak by sme sa na vec pozreli podrobnejšie, zistili by sme, že niečo pravdy na tom bude. Potvrdili to aj francúzski vedci, ktorí svojim výskumom zistili, že až 90 % tehotných žien, ktoré počas gravidity trápi akné, vyrážky, či rozšírené žilky, čakajú dievčatko. V tomto prípade je teda možné čiatočne tvrdiť, že dievčatá svoju mamičku oberajú o krásu, čo tvrdili už naše staré mamy.

Ak však trpíte v tehotenstve akné, nepokúšajte sa ho liečiť samostatne, ale poraďte sa s odborníkom. Niektoré látky prítomné v krémoch a mastičkách proti pupienkom môžu byť škodlivé a spôsobiť komplikácie.

Materský inštinkt neklame

Nejde len o nevoľnosti, priberanie či vyrážky. V tehotenstve je dôležité aj materský inštinkt, ktorý často dokáže prezradiť viac. Nikto nie je predsa bábätku v brušku bližšie ako jeho mamička a preto je prirodzené, že dokáže akosi (aj podvedome) “vycítiť”, či jej potomok bude dievča alebo chlapec. Potvrdil to aj britský denník The Sun podľa ktorého, až 71 % žien dokáže odhadnúť správne pohlavie svojho bábätka. Matky to jednoducho “cítia”.

Ako to bolo u vás? Chceli ste vedieť pohlavie bábätka hneď, alebo ste si to nechali ako prekvapenie? Potvrdili sa aj u vás nejaké tie babské rady? Prihláste sa a podeľte sa s nami v komentároch.

Foto: Shutterstock