Má rád deti a tie zase jeho

Vedeli ste, že otcovské vlohy vášho milovaného môžete odhaliť oveľa skôr ako budete mať vlastné deti? Jednoducho si stačí pozorne všímať, ako sa správa k iným deťom, či deti k nemu. Ak je medzi deťmi obľúbený, rád sa s nimi hrá či šantí a deti ho jednoducho milujú, je veľká pravdepodobnosť, že bude skutočne skvelým otcom. Takíto muži sú naozaj len ojedinelí, tak ako ho máte po svojom boku, rozhodne máte veľkú šancu na krásnu a šťastnú rodinu.

Dokáže sa prispôsobiť

To, že dieťa je v živote oboch partnerov obrovská zmena je každému asi jasné. No kým matka sa svojmu „novému“ životu musí prispôsobiť takmer ihneď, oteckovi to môže chvíľu trvať. Neznamená to prispôsobiť sa len faktu, že je otcom, ale aj všetkým ostatným otcovským či rodičovským povinnostiam. Ak teda na svojom partnerovi zbadáte, že sa dokáže prispôsobiť aj náročným a nepredvídateľným situáciám, je takmer isté, že sa bude ochotný prispôsobiť sa aj plaču vášho drobca o druhej ráno a ešte v lepšom prípade si ho namiesto vás vezme na starosť.

Je spoľahlivý a zodpovedný

Byť rodičom neznamená len veľa šťastia a pohody, ale v prvom rade veľa povinností. To, že sa môžete na svojho partnera spoľahnúť vo vážnej či menej vážnej situácii, je základným kľúčom k vyrovnanému a pokojnému rodičovstvu. Niekedy stačí ak ho pošlete na nákup alebo ho požiadate niečo vybaviť. Aj v takýchto jednoduchých situáciách sa dá zistiť jeho úroveň zodpovednosti či spoľahlivosti. Okrem toho si budete môcť byť istá, že ak mu v budúcnosti zveríte vaše deti, nebudete každú minútu tŕpnuť, či to zvládne. Zodpovednosť a spoľahlivosť sú totiž najväčšími výsadami dobrých otcov.  

Foto: Shutterstock