Tehotenstvo nie je len tešenie sa na bábätko, ale tiež doba, kedy ženské telo prežíva doslova erupciu zmien. Ako to všetko zvládnuť bez ujmy na tele aj na duši, vám prezradíme práve teraz!

Ranná nevoľnosť, naliate prsia, nárast hmotnosti, pocit ťažkých nôh... Ach, je toho toľko, čo sa behom deviatich mesiacov deje, že ani neviete, kde vám hlava stojí. Možno vás práve aj preto trápi otázka, čo je vhodné dopriať telu pre jednoduchší priebeh tehotenstva? Je to jednoduché. Dodať by ste mu mali potrebné látky, ktoré sú veľmi dôležité nielen pre budúce mamičky, ale tiež pre správny vývoj bábätka. 

Vitamíny, minerály a hlavne kyselina listová

Vitamíny skupiny B, hlavne B6 a B12 sú potrebné, pretože znižujú mieru únavy a vyčerpania, prispievajú k tvorbe červených krviniek a posilňujú imunitný systém. Nevyhnutný je tiež vitamín C pomáhajúci predovšetkým k vstrebávaniu železa a tiež vitamínu D, ktorý je dôležitý pre stav zubov a kostí. Asi najväčší doraz sa kladie na kyselinu listovú, ktorá je nenahraditeľným pomocníkom pri delení a diferenciácii buniek. Ovplyvňuje rast zárodočných tkanív a normálnu krvotvorbu. Jej potrebné množstvo nájdete v doplnku stravy Elasti-Q® kyselina listová 800. Používa sa ako prevencia pri nedostatku pyridoxínu (vitamínu B6) a kyseliny listovej, ktorá sa odporúča pre zdraví priebeh tehotenstva. Navyše prípravok prispieva k normálnej funkcii imunitného systému (vitamín B6). 

Keď nemusíte zeleninu, skúste to inak

Najviac potrebných látok nájdete v surovej zelenine. Ak nie ste zrovna jej milovníkom, je vhodné podporiť organizmus vhodnými pomocníkmi z lekárne. Budúcim maminkám sa výborne osvedčil výživový doplnok Elasti-Q® Vitamins & Minerals s postupným uvoľňovaním vitamínov a minerálov. Jednotlivé zložky tohto multiminerálneho a multivitamínoveho prípravku pre tehotné a dojčiace ženy sú koncipované s ohľadom na hormonálne zmeny v organizme počas tehotenstva. Prípravok obsahuje optimálne množstvo prvkov všeobecne odporúčaných v období tehotenstva a dojčenia, ako je vápnik, horčík, železo, zinok. Vďaka systému postupného uvoľňovania tak organizmus ženy dokáže efektívne využiť všetky obsiahnuté látky.

Keď strie útočia, odpovedzte protiútokom