Ideálny vekový rozdiel medzi súrodencami znamená pre každého rodiča zväčša niečo iné. Rozmýšľate, kedy je teda najlepší čas na ďalšie dieťa? Ak stále váhate, prečítajte si o nasledujúcich výhodách a nevýhodách, ktoré prináša malý vekový rozdiel medzi deťmi.

Na začiatok je potrebné upresniť, čo znamená malý vekový rozdiel medzi deťmi. Podľa odborníkov sa spravidla uvádza od 1 do 2 rokov do narodenia ďalšieho dieťaťa. To znamená, že ak dieťa pri narodení súrodenca má len 2 roky, aj to sa považuje za malý vekový rozdiel. Aké má teda výhody a nevýhody?

Ušetríte na výbavičke

Azda nie je žiadnym prekvapením, že výbavička pre novorodenca niečo stojí. A zväčša to nie je málo. Táto povinnosť však v prípade dieťaťa po roku či dvoch odpadá, pretože môžete pokojne použiť veci po staršom dieťatku. Pravdupovediac, ak otehotniete do dvoch rokov od pôrodu prvorodeného, väčšinu vecičiek ani nestihnete odložiť či vyhodiť, a tak zaiste padnú vhod.

Deti si viac rozumejú

Hovorí sa, že čím sú k sebe deti vekovo bližšie, o to viac si rozumejú. A to je naozaj pravda. Deti, ktoré spolu vyrastajú takmer súčasne alebo rok po roku majú omoho viac spoločného, keďže sa stretávajú s rovnakými situáciami. A to je samozrejme výhoda. Okrem toho im to môže pomôcť budovať ich vzťah aj naďalej.