Zahaľte pleť do obranného štítu a minimalizujte poškodenie. Obdobnú starostlivosť vyžaduje aj pokožka vašich malých ratolestí. Na miestach, kde je pleť viac namáhaná vplyvom znečisteného prostredia, dochádza veľmi často k oslabeniu imunity kože, pretože na ňu nepriateľsky pôsobí smog, výfukové plyny a všadeprítomné prachové častice. Vplyv týchto nepríjemných faktorov možno však úspešne eliminovať voľbou vhodných kozmetických prípravkov.

SPF

Pleť treba chrániť prostredníctvom krémov s ochranným faktorom. To platí nielen pre leto, ale ideálne od jari do jesene, kedy je frekvencia slnečného žiarenia najväčšia a škodlivé ultrafialové žiarenie najviac preniká na zemský povrch. Pamätajte na to, že UVA/UVB žiarenie sa dostane v nižšom percente na zem aj pri zatiahnutej oblohe.

Napriek tomu, že slnko cez deň nevidíte, keď sa chystáte von, treba pleť účinne chrániť. Záleží na vás, či použijete krém hydratačný, protivráskový, zmatňujúci alebo napríklad rozjasňujúci. Dôležité je hlavne to, aby obsahoval SPF aspoň 15, ale pokojne i viac. Sun Protection Factor vytvorí na pleti akýsi ochranný štít a ochráni ju tak pred poškodením od UV žiarenia.

Antioxidanty

Pokiaľ nemáte krém s SPF, použite mejkap, BB alebo CC krém s ochranným faktorom. Môžete na pleť naniesť krém i mejkap s SPF, len pamätajte, že faktory sa nesčítajú, ale platí ten, ktorý budete mať na povrchu pleti. Pleti prospievajú aj krémy s obsahom antioxidantov.

Tie ju bránia pred poškodením vonkajšími vplyvmi, neutralizujú voľné radikály, a chránia tak pleť pred predčasným starnutím a vznikom vrások. Zároveň ju vyživujú, zlepšujú prirodzenú obnovu pleti, podporujú jej prirodzenú pevnosť, pružnosť a dodávajú pleti svieži vzhľad.