Ste v radostnom očakávaní a neviete sa dočkať, kým zavítate do obchodu s detskými vecičkami? Hoci pocit eufórie je ohromný, je dobré ak nenakupujte všetko bezhlavo. Čo je teda dôležité a čo nie? Prinášame vám jednoduchého sprievodcu, vďaka ktorému výbavičku pre bábätko zariadite do bodky a bez zbytočností.

Plánujte

Predtým, ako sa pustíte do veľkého nakupovania detských vecí je vhodné mať aspoň približný zoznam vecí, ktoré si myslíte, že potrebujete. Samozrejme je dôležité brať ohľad aj na ročné obdobie, v ktorom sa dieťa narodí a podľa toto prispôsobiť nákup oblečenia. Čo sa týka ostatných vecí ako sú kozmetika, hračky či plienky, tých nekupujte tiež prehnane veľa. Začať stačí s málom.

Zbierajte rady

Ako budúca mamička ešte nemusíte dokonale vedieť, čo všetko bude bábätko v skutočnosti potrebovať a preto je vhodné sa s touto otázkou obrátiť na okolie - spýtajte sa príbuzných, či priateliek, ktoré už majú deti a postupne zbierajte ich rady. Na základe nich sa vám totiž môžu rozšíriť obzory, alebo naopak zistíte, že niektoré veci na zozname nepotrebujete.

Základná výbavička

Čo všetko by teda mala základná výbava pre dieťatko zahŕňať? Pripravili sme pre vás praktický zoznam všetkých najdôležitejších vecí, ktoré budete v prvých dňoch, týždňoch, ale aj mesiacoch potrebovať.