Majú vaši známi viac detí, častejšie varia a napriek tomu je v ich byte väčší poriadok ako u vás? Ako je to možné? Niekedy ide naozaj len o to, mať správne organizačné schopnosti. Poďme sa preto pozrieť, ako sa v tomto smere dopracovať k čo najpozitívnejšiemu výsledku. Nie je to nič zložité.

Menej je viac

Koľko má vaše dieťa plyšákov? Pätnásť, alebo dvadsať? Nemusíte ich počítať, všetko je zle. Teraz odpovedzte na otázku, s koľkými z nich sa naozaj hrá, a máte jasno, koľko by ich malo mať. Jedného na spanie, jedného na cesty do škôlky a jedného do počtu, keby sa niektorému z vyššie uvedených niečo stalo. A čo sa deje s tými, ktoré deti dostali od babičky, nemajú k nim citový vzťah, alebo ste sa unáhlili ich kúpou? Váľajú sa pod posteľou, na zemi i v obývacej izbe a veselo sa na nich práši. 

Prečo by ste nemohli vymyslieť systém, kedy každému z detí vyhradíte box na hračky a knihy, ktorý si bude pravidelne upratovať, a len to, čo sa vojde do boxu, smie byť vo vašej domácnosti. Takéto jednoduché pravidlo upratovania zvládnu i batoľatá a vy budete mať doma razom čistejšie.

Internet a ďalšie rozptýlenia

Internet a iné rozptýlenia na vás číhajú na každom rohu. Vy sa však nedajte a majte v tom systém. Čítanie správ a prezeranie sociálnych sieti si nechajte ako odmenu za dobre vykonanú prácu. 

Preto kašlite na internet, nenechajte sa počas povinností rozptyľovať a tak ako muži sa vždy venujte len tomu, čo práve robíte. Uvidíte, že i vaše deti ocenia poriadok, ktorý ich bude obklopovať. Vy budete efektívnejšia a výsledkom bude dobrý pocit a kvalitné časové hospodárenie. 

Televízia ako pomocník?