Rola otca je v živote každého dieťaťa dôležitá. Okrem zabezpečenia rodiny je však je úloha omnoho komplexnejšia. Dokáže totiž deti naučiť to, čo maminky nie. Chcete vedieť o čo ide? Ak áno, čítajte ďalej.

Obaja rodičia majú pri výchove dieťaťa nezastupiteľnú úlohu. Hoci matka je s bábätkom od samého počiatku, v tomto prípade netreba zanedbávať ani otcov. Zistilo sa totiž, že vplyv otca deti je významný a existujú niektoré veci, ktoré deti dokáže naučiť len a len otecko. O aké ide?

Milovať ich matku

„Najdôležitejšou vecou, ktorú môže otec urobiť pre svoje deti, je milovať ich matku.“  Tento známy výrok Theodora Hesburgha istotne dobre poznáte. A je v ňom veľký kus pravdy. Deti by mali vidieť medzi rodičmi lásku a to predovšetkým v slovách, ale aj skutkoch svojho otca. Mal by im ukázať, že ich matku miluje a dokazovať to každý deň. Len harmonická rodina, v ktorej vládne láska môže deťom do života poskýtnúť veľa a hlavne túžbu po svojej vlastnej.

Byť autoritou

Otec by mal byť v prvom rade autoritou. Hoci deti by mali rovnako poslúchať oboch rodičov, otec by mal predsa predstavovať osobu, ktorej sa neodváži dieťa vzoprieť. Na to, aby si otecko takúto autoritu vybudoval, nie je potrebné do výchovy zavádzať fyzické tresty ani nič podobné. Stačí obyčajný rešpekt a úcta k rodičovi, ktorý zabezpečuje blaho rodiny. Deti by mal takisto naučiť, že úctu a rešpekt si rovnako zalúži aj mamička, ktorá má v rodine nezastupiteľnú úlohu.